Menu strony
Gazeta w Irlandii

Biuro w mieście - gdzie szukać

biuro
Coraz więcej inwestycji biurowych, stymulowanych rosnącym popytem, nie miało szans jeszcze wywrzeć nacisku na malejącą po kryzysie podaż. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku biurowców? Czy w ostatnich miesiącach wykształciły się znaczące tendencje, o których warto pamiętać zanim podejmiemy decyzję o nieruchomości?

Po pierwsze: duże powierzchnie Niewątpliwie trendem na rynku powierzchni komercyjnych są wielkopowierzchniowe lokale. Rosnący popyt zaczął pobudzać inwestycje deweloperów, którzy położyli nacisk nie jedynie na współczesne wykończenie, ale też na rozmiar. Szukając w przeglądarce choćby "lokal do wynajęcia Wrocław" znajdziemy propozycje od kilku do kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Przy okazji dużych powierzchni i rosnącej liczbie globalnych firm otwierających własne centrale w Polsce rozwinęła się moda na biura "na zamówienie". Przedsiębiorstwo zawiera umowę na powierzchnię w budowli jeszcze w fazie projektu i dostosowuje pomieszczenia do własnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niesamowicie wygodne, ale również bardziej opłacalne z uwagi na niższe ceny przedsprzedaży czy pre-let.

Po drugie: idący w górę.

Czy po przeanalizowaniu omawianego tematu posiadasz wątpliwości? Jeśli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej detali (http://www.rateco.pl/) odnośnie prezentowanej problematyki.

Od początku roku wzrasta również zapotrzebowanie na powierzchnie użytkowe. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez zagranicznych inwestorów, tworzenie centrali i oddziałów w większych aglomeracjach i stymulowanie aktywności polskich podmiotów gospodarczych.

Inne artykuły

Budynki przemysłowe – pomysł na udany biznes

loft
W dzisiejszym świecie wyśmienitym pomysłem jest jak najczęstsze unowocześnianie budynków przemysłowych
.


Nie zważając na istnienie specyficznych kłopotów mających związek z komunikacją. Korzyść cenowa sprawia, że w pierwszej kolejności wynajmują się powierzchnie poza ścisłym sercem miast. Centrum zaś okupowane jest przez międzynarodowe wielkie firmy, ich możliwości budżetowe determinują rynkowe koszty wynajęcia powierzchni.

Po trzecie: niewielka podaż Kryzys nie daje o sobie zapomnieć i zastopowania czy zaniechanie planowanych inwestycji biurowych doprowadziła do wyraźnego zmniejszenia podaży. Zaowocuje istotne ograniczenie w dostępie do odpowiedniej nieruchomości o charakterze komercyjnym.

Znajdując "lokale użytkowe Wrocław" wyświetli nam się zdecydowanie mniejsza liczba propozycji.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego zakresu? Z tą ideą przygotowaliśmy kolejny wpis na podanej stronie - ciekawostka (https://iltex.pl/) czeka tam na Ciebie.

Ten stan rzeczy może potrwać, bo pomimo, że liczba rozpoczętych inwestycji ponownie zaczyna rosnąć, na wykonanie inwestycji potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości można znaleźć na stronach – lokale do wynajęcia Wrocław.
2019/11/20, 07:07