Menu strony
Gazeta w Irlandii

Interesujący rynek domen internetowych

Oglądalność naszej witryny w internecie zwykle jest zależne w wielkim stopniu też od jej adresu. Kiedy będzie łatwy do zapamiętania, związany z działką biznesu w której funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieć duże szanse, że ewentualny klient ją zapamięta, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

często firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z tego powodu, że nazwy firm (polecamy pozycjonowaniem) zwykle są unikalne. Oczywiście by zarejestrować tego typu domenę trzeba tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zazwyczaj jest tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni załatwiają to sami. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, warto zlecić założenie i projekt witryny internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

Inne artykuły

Jaka będzie najtrafniejsza domena

Adres www to podstawa na naszej stronie
Liczba odsłon naszej witryny w siei zwykle jest uzależnione w istotnym stopniu też od jej adresu. Gdy jest prosty do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w której działamy i stosunkowo krótki, będziemy mieli spore szanse, że potencjalny klient zapamięta informacje o domenie, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. A w dzisiejszych czasach naprawdę warto mieć porządną domenę!


firma taka być może poleci nam założenie strony na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres strony zawierający wyrazy potocznie wykorzystywane w języku. Przykładem takiej domeny może być albo Tego rodzaju adres zwykle zawiera nazwę towaru, usługi, grupy itp. takie domeny czasem osiągają zawrotne ceny, możemy się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (szczegóły:elektroniczna platforma przetargowa) domen. Bywają tak drogie, dlatego, że bazują na prostych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do auta niejako automatycznie do głowy wpada nam, żeby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeśli planujemy założyć stronę pod tego rodzaju adresem, a domena jest już zakupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - być może będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, jeśli nie działa pod tym adresem żadna strona. Przyda się wówczas informacja o domenie którą możemy odszukać na stronie firmy gdzie została zarejestrowana. Nie jest to trudne, zwykle te informacje są ogólnodostępne.

Jeśli chcemy mieć witrynę internetową akurat na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować jaka będzie dla nas najlepsza warto przejrzeć możliwości. Kiedy wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” z łatwością znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mogli wybrać coś w sam raz dla nas.
Treści źródłowe: sprzedaz-domen-internetowych.pl
Redaktor: Magda Assaf
2020/08/27, 07:17