Menu strony
Gazeta w Irlandii

Druk sitowy

Istnieje dużo technik, używanych do wykonywania wydruków. Jedną z nich stanowi sitodruk. Metoda ta jest na dzień dzisiejszy stosunkowo chętnie używana. Polega na wykorzystaniu matrycy i siatki w formie drukowej. Siatka jest zrobiona z różnych surowców, na przykład z włókien tekstylnych lub metalu. W tej technice używane są profesjonalne maszyny, takie jak na przykład zaliczyć można tunel suszący. W ten sposób uzyskuje się druk na rozmaitych podłożach, od tkanin aż po powierzchnie wykonane z metalu. Liczba punktów, oferujących usługi drukarskie metodą sitodrukową jest duża i stale wzrasta.
maszyna2
Zastosowanie Sitodruk ma szerokie zastosowanie we współczesnym świecie. Bardzo często używany jest do tworzenia wydruków na dużych formatach w formie na przykład posterów czy kalendarzy. Wydruki uzyskane za pomocą tej techniki mogą być zarówno kolorowe, jak i bezbarwne. Obecnie popularność zyskują nadruki tworzone na T-shirtach. Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową zamaszyna do sitodruku na koszulkach cenaulkach cena” otrzymuje się znaczną liczbę rezultatów. Pochodzą one na przykład ze stron aukcyjnych. Zauważa się spore zróżnicowanie kosztów. Nadruki na koszulkach stanowią dobrą formę reklamy z użyciem współczesnych metod. Ponadto niezwykle modne są T-shirty z nadrukami zespołów muzycznych oraz o różnej innej treści. Nadruki takie wykonuje się najczęściej właśnie z wykorzystaniem druku sitowego. Maszyny sitodrukowe dostać można w miejscach, zajmujących się świadczeniem takich usług. Urządzenia takie można także kupić. Dla chcących wykonywać druki sitowe we własnym domu dostępna jest szeroka oferta takich urządzeń. Sprawdź na . Metoda wykonywania druków Technika sitodrukowa wymaga użycia wielu przyrządów. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw farby używana jest tak zwana suszarka międzyoperacyjna. Obraz uzyskiwany jest po przedostaniu się farby drukowej poprzez dziury w formie. Czasami tworzy się wydruk na powierzchniach odmiennych niż płaskie, przykładowo na zaokrąglonych. W takich przypadkach używa się nieco odmiennych sposobów. Następnym etapem będzie usunięcie szablonu. Na powierzchni pozostaje zamierzony wzór z farby. formy wykonuje się także z różnorodnych materiałów, ręcznie lub też w sposób zmechanizowany. http://www.sitodruk-maszyny.com/


Inne artykuły

Kserowanie oraz pozostałe usługi

kopiowanie materiałów
Ciężko obecnie dokonać wyboru ksera mając do dyspozycji ogromną ilość punktów ksero. Ilość rzeczy, które czasem należy wydrukować lub skserować przyprawia czasami niemal o ból głowy. Ksero wielkoformatowe Wrocław czy jakaś inna usługa? Czy priorytetem jest specjalna cena czy może bardziej jakość usługi? W dwudziestym pierwszym wieku wybór dobrych drukarni czy punktów ksero nie jest nigdy zazwyczaj rzeczą prostą.
2022/05/24, 14:01