Menu strony
Gazeta w Irlandii

Badanie penetracyjne i badanie wizualne jest warunkujące do bezawaryjnej pracy urządzenia

Badania penetracyjne i badania wizualne należą do badań nieniszczących, które umożliwiają lokalizację wady instalacji z materiałów metalowych i niemetalowych wykonywanych zwłaszcza na sprawnych obiektach, w celu wczesnej diagnozie awarii oraz podjęciu posunięć na ich zlikwidowanie, co służy dalszej pracy instalacji i obniża ceny produkcyjne.
przejdź do tej strony
Są jedną z ważnych elementów, które są stosowane podczas odbioru, produkcji, kontroli końcowej lub konserwacji, dla całej instalacji lub tylko części elementu badanego. Dzięki zdiagnozowaniu w wyniku badania wejdź penetracyjnego (na temat) urządzeń przemysłowych, można wykryć wady fabryczne, wady struktury materiału, rozwarstwienia, pęknięcia, porowatości, wady spawalnicze, po kuciu, odkształceniach plastycznych, (walcowanie, kucie, odkuwanie) po obróbce termicznej, takiej jak hartowanie, odpuszczanie, ulepszanie cieplne stali. Awarie odlewnicze, powstałe wskutek nieprawidłowego skurczu materiału, takich jak żeliwo, staliwo, aluminium i jego stopy, brązów, mosiądzów odlewniczych, spiżów, itp. Badanie penetracyjne nie można robić na materiale porowatym.

Dzięki badaniu penetracyjnemu sprawdzamy instalację, w celu szybkiej selekcji awaryjnych elementów, co podwyższa żywotność i stabilizację pracy urządzeń przemysłowej. Badanie wizualne to sprawdzanie cech jakościowych obiektu, celem umiejscowienia i oceny całej powierzchni, takich jak ciągłość materiału, zmiany korozyjne czy erozyjne, połączeń w szczególności spawalniczych, zniekształcenia, nierówności, pęknięć, chropowatości, ogólny stan ludzkim okiem czy też przy za sprawą sprzętów specjalistycznych mikroskopów, optycznych, optoelektronicznych, pomiarowych, itp.


Inne artykuły

Różne oferty a wyjątkowej jakości druk

ulotki promocyjne
Najlepsze materiały piśmiennicze, które znaleźć można dziś na rynku w naszym kraju, dostrzeżone zostały już przez wielu klientów. Zachwycający jest ogromny wybór spośród rzeczy takich jak teczki firmowe, z tego też powodu coraz więcej firm wybiera inwestycje w materiały przeznaczone dla firmy. Producent oferuje różnego rodzaju teczki reklamowe, które dostępne są w rozmaitych wersjach. Klient wybiera dane oferty zgodnie z osobistymi preferencjami, by były one dla niego idealne.

szkolenie
Celem badania wizualnego jest poznanie instalacji badanej też wymaganiami jakościowymi, przygotowanie instalacji do badania, sprawdzanie wyposażenia instalacji, opracowanie odpowiednich metod i technik do przeprowadzenia badania także wykonanie badania i napisanie raportu. Badanie wizualne przeprowadza się bezpośrednio, czyli sprawdzenia nieuzbrojonym ludzkim okiem instalacji także dzięki użyciu specjalistycznych mikroskopów oraz też wykonywane są te badania zdalnie, czyli na konstrukcjach wewnętrznych obiektu badanego czy powierzchniach zewnętrznych, niemożliwych do badania bezpośredniego (np. zagrożonych promieniowaniem jonizującycm). Badanie wizualne przeprowadzane są dzięki użyciu specjalistycznych urządzeń optycznych ułatwiających oglądanie obiektu trudno dostępnych.

Zobacz, czy spodoba Ci się proponowana oferta. Oferujemy usługi dobrane do osobistych oczekiwań. Nie wahaj się i dowiedz się, jak działamy.

Dużo wad można również stwierdzić na nośnikach pamięci instalacji i w warunkach laboratoryjnych.
2019/09/01, 15:06