Menu strony
Gazeta w Irlandii

Czemu ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców, jak kupić najlepsze.

Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich właścicieli samochodów jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Polisy OC kupuje się na okres jednego roku, a ich podstawowym zadaniem będzie chronienie ofiar w przypadku spowodowania jakiegoś wypadku czy stłuczki. Zdecydowana większość właścicieli pamięta o regularnym opłacaniu składek, lecz jest pewne grono takich, którzy z jakiś powodów nie będą tego robić.

polisa ubezpieczeniowa
Często jest to po prostu zwykłe zapomnienie, szczególnie jeżeli towarzystwo nie przypomina specjalnie o tym, pewna grupa także świadomie rezygnuje z opłacania. A przecież konsekwencje braku polisy są dosyć poważne, zwłaszcza że w ostatnim czasie zaczęły się pojawiać nowe możliwości wyłapywania właścicieli nie mających ubezpieczenia - .

Te informacje pochłonęły Cię zupełnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej (http://rolety123.pl/bemowo-oferta-rolety-plisy-moskitiery/) danych na innych stronach - znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

W przypadku nieopłacenia składki w terminie w pierwszej kolejności grozi kara pieniężna, wysokość jej uzależniona jest od czasu, przez jaki nie będzie się miało ubezpieczenia i może maksymalnie wynieść nawet kilka tysięcy. Znacznie poważniejsze konsekwencje będą czekać osobę, która spowoduje wypadek, wtedy wszystkie koszty napraw trzeba będzie pokryć ze swojej kieszeni.

Inne artykuły

W jakiej sytuacji skorzystać z alternatywy profesjonalnego wypożyczenia auta

Wypożyczalnia samochodów
Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, jak fantastyczną propozycją w wielu różnych sytuacjach jest skorzystanie z usług profesjonalnej wypożyczalni samochodów. W końcu własny pojazd może nam przede wszystkim zagwarantować ogromną wręcz niezależność w sytuacji gdy jesteśmy akurat w nieznanym nam mieście i chcemy wygodnie dostać się do jakiegokolwiek miejsca. Ponadto takie wypożyczalnie oferują obecnie bardzo szeroki wybór samochodów, więc jeżeli na przykład przygotowujemy się do przeprowadzki, to będziemy mogli wynająć w nich samochód dostawczy, który w znacznym stopniu nam to ułatwi.


Dlatego też nie warto nawet myśleć o tym, żeby nie opłacać polisy OC, co najwyżej można się zastanowić, aby składki były w miarę niskie. Ubezpieczenia komunikacyjne Gdynia oferowane są przez wiele towarzystw i różnią się znacząco wysokością opłat, na które składa się kilka czynników - ubezpieczenia komunikacyjne w dobrej cenie.

Zaintrygował Cię nasz wpis? To świetnie! Nowe tak samo atrakcyjne artykuły odszukasz pod podanym odnośnikiem - tam oczekuje na Ciebie dalszy ciąg (http://www.groszyk.com.pl/pl/inspiracje/).

Dlatego też poszukując ubezpieczeń warto przejrzeć propozycję paru firm, bo różnice mogą być rzeczywiście duże.

Bardzo ciekawą opcją na poszukiwania ubezpieczenia Gdynia (sprawdzone ubezpieczenia) będzie skorzystanie z usług jednej z firm pośredniczących. Z reguły tego typu firmy współpracują z wieloma ubezpieczycielami, przez co w jednym miejscu można porównać i sprawdzić kilka ofert. Należy też zwrócić swoją uwagę na dodatkowe usługi, często za niedużą dopłatą można bowiem otrzymać ciekawe ubezpieczenie NNW lub assistance. Pewnie większość kierowców i tak z nich nigdy ich nie użyje, ale jeżeli już zajdzie potrzeba, to są niezwykle wygodne.
2019/06/12, 07:10