Menu strony
Gazeta w Irlandii

Czy opony muszą być drogie?

Kupno ogumienia zimowych i letnich to duży koszt. Sklepy oferują mnóstwo obniżek, na rynku jest też dużo nowych marek. Czy faktycznie da się oszczędzać na oponach?

Markowe opony gwarantują spokojną jazdę. Najlepsze opony na zimę to odporność na temperatury i przede wszystkim dobra przyczepność. Wszyscy kupując ogumienie, zastanawiają się, ile powinni wydać. Obowiązuje oczywiście racjonalizm, dlatego że nie należy przesadzać. Jest kilka wskazówek, które mogą pomóc ostateczną decyzję. Zobacz złomowanie pojazdów krosno.

Jak dobrać opony?
Ford Ka jako przykładowy samochód marki Ford
Kupno letnich opon należy solidnie przeanalizować. Opony Kleber i inne modne marki można szybko kupić w internecie. W pierwszej kolejności dobrze poznać własne oczekiwania co do opon, wybrać odpowiedni typ i rozmiar. Moc silnika odgrywa tutaj ważną rolę. Samochody z większym silnikiem wymagają drogich opon. Istotny jest wybór opon do stylu jazdy. Ludzie, którzy wolą jeździć dynamicznie nie poczują satysfakcji, instalując ogumienie do spokojnej jazdy. Zobacz auto złom Lublin.

Ceny opon różnią się nawet do 100 – 300 zł za jedną. Te różnice to nie tylko kwestia nazwy, ale jakości. Nie da się ukryć, że specjalne składniki gum i dopracowane bieżniki przeznaczone są dla markowych opon.


Inne artykuły

Czemu ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców, jak kupić najlepsze.

ubezpieczenie
Jednym z podstawowych obowiązków wszystkich właścicieli samochodów jest wykupienie ubezpieczenia komunikacyjnego. Takie polisy kupuje się na jeden rok, a ich podstawowym zadaniem będzie ochrona poszkodowanych w przypadku wystąpienia jakiegoś wypadku czy stłuczki. Duża część właścicieli będzie pamiętać o systematycznym płaceniu ubezpieczenia, lecz jest pewna ilość takich, którzy z jakiś powodów nie będą tego robić.

Nie dla każdego markowe opony

Klasa i moc pojazdu są kluczowe. Firmowe opony Yokohama za całą pewnością powinni kupić właściciele nowoczesnych aut. Jeśli auto ma potężny przebieg, przeważnie jest w drodze, też zasługuje na bardziej ekskluzywne opony.
skup aut uszkodzonych Warszawa
Droższe opony pasują do drogiego auta. Nie trzeba nabywać prostych i tanich, podróżując autem średniej klasy uzbrojonym w felgi aluminiowe. Najdroższe opony zostały stworzone dla kierowców potrzebujących jakości i nowych technologii. Nowe ceny - złomowanie pojazdów nowy sącz.

Dobrze dobrane opony


Nieważne, czy to opony Continental czy też opony opony Hankook – jeśli dobrze je dobraliśmy, nawet nie te niedrogie będą się sprawdzały. Ci, którzy podróżują tylko w obrębie miast autami o niedużej mocy, nie muszą wybierać drogich opon. Jednak, wiadomo że, lepsza jakość nie może szkodzić – odwrotnie nie zawsze się sprawdza.
2012/09/24, 10:00