Menu strony
Gazeta w Irlandii

Opony i standardy

Pozyskując opony do pojazdów cięższych i większych, warto stosować się do zaleceń specjalistów, którzy umieją do konkretnego pojazdu dobrać najbardziej właściwe opony. Najbardziej istotne w doborze są opony ciężarowe, które muszą spełniać kilka niezwykle ważnych czynników. Głównie muszą gwarantować niesamowicie solidną przyczepność, która pozwoli przy maksymalnym obciążeniu i bardzo trudnej nawierzchni, zagwarantować stabilność na drodze, aby w taki sposób kierowca posiadał okazję bez trudu podróżować.


Opony
Również opony ciężarowe powinny być wytrzymałe na nieustanną pracę przez wiele godzin, a więc nie mogą się zbytnio nagrzewać, żeby w ten sposób nie ulegały zbyt dużej eksploatacji. Opony ciężarowe zwłaszcza muszą być wytrzymałe, co jest bardzo istotne, mając na uwadze fakt, że pojazdy ciężarowe są niezwykle ciężkie, a do tego przewożą często nawet kilkutonowe ładunki, a więc praca opon jest zdecydowanie bardziej obciążona, a muszą one zagwarantować najwyższe bezpieczeństwo na drodze.

Tak samo ważne w przypadku samochodów osobowych, są opony do SUV. Są to pojazdy, które w dziale samochodów osobowych, posiadają spore rozmiary i są znacznie cięższe od zwykłych osobówek. Muszą one więc posiadać znacznie szerszą średnicę i większy rozmiar, aby gwarantowały one właściwą przyczepność i komfort jazdy, ale także żeby w jakikolwiek sposób nie oddziaływały niekorzystnie na prędkość jazdy. W tym przypadku opony do SUV, także są narażone na dużą eksploatację, dlatego robione powinny być z materiału odpornego na zróżnicowane nawierzchnie, ale także powinny zawierać odpowiedniej średnicy bieżnik, by odprowadzały one wszelkie niekorzystne elementy spod kół.


Szczególnie istotne, o ile nie najważniejsze są opony do pojazdów przemysłowych, jak przykładowo kombajn, czy traktor. Opony do traktora, zawierają z pewnością najbardziej nietypową konstrukcję, ponieważ przeznaczone one są szczególnie do pracy na ciężkim, grząskim, ale również kamienistym terenie. Jak wiadomo traktor, jest pojazdem który wykorzystuje się w dużej mierze do każdego rodzaju zadań, stąd też opony do traktora muszą być wytworzone idealnie pod każdym względem, by w taki sposób móc w pełni wykorzystywać moc takiego pojazdu. Przede wszystkim od tylnych opon traktora wymaga się, by radziły sobie w jakichkolwiek warunkach i na rozmaitej nawierzchni, stąd też ich produkcja jest wyjątkowo skomplikowana, ale spełnia wszelkie wymagania.
2017/08/18, 06:33