Menu strony
Tworzenie stron Artefakt
Gazeta w Irlandii

Rzuć palenie z elektronicznym papierosem

Elektroniczny papieros to jeden z najbardziej popularnych pomysłów ubiegłego stulecia. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu odkrywca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego dzieło święci triumfy. Na czym polega innowacyjność tego osiągnięcia? Głównie na większej liczbie korzyści, niż strat. Tradycyjny papieros, oprócz nikotyny, gromadzi w sobie ponad 200 pierwiastków chemicznych, z których każda oddziaływa niekorzystnie na stan naszego zdrowia.

kobieta
Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowiaNajsilniej podatny na ich wpływ jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Związki te mocno mają działanie rakotwórcze, a dostając się wraz z dymem do krwi pociągają za sobą rozwój wielu różnorodnych nowotworów. Ze względu na najczęstszy kontakt szkodliwych substancji zawartych w tytoniu z tymi częściami ciała często stwierdzany jest rak układu oddechowego, krtani oraz języka. Tymczasem e papieros ma w ten sposób ukształtowaną przewagę nad swoim konwencjonalnym odpowiednikiem, że w swoim składzie ma tylko nikotynę. Dlatego nałogowi palacze nie trują otoczenia szkodliwym dymem i nie narażają żadnego człowieka na bierne palenie.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros doskonale koi głód nikotynowy a także nie jest powodem pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Z tej przyczyny z powodzeniem może być używany w sferze publicznej. Może stanowić również pierwszy krok do całkowitego porzucenia palenia. Czasami osoby nałogowo palące zwykle papierosy pozostawiają je na rzecz elektronicznych, aby za jakich czas całkowicie pozbyć się nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można mnożyć. Oprócz wymienionych wyżej korzyści dla zdrowia, papierosy elektroniczne są bardzo proste w obsłudze. Potrzebują jedynie czasowego napełniania płynem oraz ładowania akumulatorem. Ich całkowity koszt jest o wiele mniejszy, niż ceny zwykłych papierosów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jednorazowo zakupuje się urządzenie, a następnym razem uzupełnia się jedynie płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają także korzyści higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie sprawiają brzydkiego zapachu, który wnika w ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje przykry zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to wyjątkowa opcja alternatywna w stosunku do tradycyjnego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie potrafią drastycznie rzucić nałogu, a przy tym ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka związanego z wziewaniem niezdrowych substancji zawartych w zwykłym papierosie.

Czym jest e-papieros?
Papieros elektroniczny wygląda całkiem jak normalny papieros, mimo, że na rynku są też proponowane bardziej oryginalne wersje, na przykład przypominające długopis. W smaku też niewiele różni się od normalnego papierosa, a dodatkowo nie zostawia na języku niesmacznego posmaku; wydziela także dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Budowa e-papierosa
Jak łatwo domyślić się po nazwie, e-papieros jest urządzeniem elektronicznym, dlatego wymaga zasilania. Jego rolę zazwyczaj realizuje akumulator, ale zdarza się, że jest to gniazdko elektryczne a nawet port USB. W strukturę e-papierosa, obok zbiornika na płyn, atomizera (to tam płyn jest ogrzewany i przybiera postać „dymu”) i źródła zasilania wlicza się też dioda, imitująca żar. Płyny do papierosów elektronicznych dostępne są w licznych wersjach smakowych, m.in. tradycyjnego tytoniu, co ma przywodzić na myśl smak znanych na całym świecie, legendarnych marek, ale także owocowych i ziołowych. Odpowiednio do potrzeb, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Zalety elektronicznego papierosa
Najważniejszą zaletą e-papierosa jest fakt, że spełnia wszystkie założenia normalnego papierosa, z kolei nie przynosi równie niekorzystnych efektów. Dodatkowo, może przyłożyć się do pełnego rzucenia palenia poprzez stopniowe obniżenie zawartości nikotyny. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, więc można je palić w miejscach publicznych i przy innych osobach. Poza tym nie posiadają nieprzyjemnego zapachu, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Mocną zaletą ważną dla osób, które pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do spadku kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej związane z zagadnieniem tj epapieros można odnaleźć klikając na hiperłącze.
13/07/15, 11:54:27