Menu strony
Gazeta w Irlandii

Zamień tytoń na e-papieros

Elektroniczny papieros to jeden z bardziej interesujących pomysłów XX wieku. Mimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu ideolog e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, obecnie jego dzieło święci triumfy. Na czym polega pomysłowość tego osiągnięcia? Przede wszystkim na braku dotkliwych skutków ubocznych. Standardowy papieros, oprócz nikotyny, składa się z ponad 200 substancji chemicznych, z których każda oddziałuje niesprzyjająco na stan naszego zdrowia.

kobieta
Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowiaNajmocniej narażony na ich oddziaływanie jest układ oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Substancje te ogromnie powodują raka, a przemieszczając się wraz z dymem do naczyń krwionośnych pobudzają rozwój wielu trudnych do leczenia guzów. Ze względu na często spotykany kontakt tytoniu z tymi częściami ciała wiele razy diagnozowany jest rak układu oddechowego, krtani oraz języka.

Ten odnośnik do strony (http://www.goldenbox.com.pl/okladkowe.html) prowadzi do niesamowicie ciekawej witryny, która posiada równie fascynujące dane na omawiany wątek.

Natomiast e papieros posiada tego rodzaju przewagę nad swoim standardowym korelatem, że w swoim składzie ma tylko nikotynę. Z tego powodu uzależnieni od nikotyny nie zatruwają otoczenia szkodliwym dymem i nie narażają żadnego człowieka na wdychanie trucizny.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros świetnie zadowala głód nikotynowy oraz nie wywołuje doskwierającego zapachu. Z tej przyczyny z sukcesem może być używany w miejscach ogólnodostępnych. Może stanowić także pierwszy poziom do kompleksowego odejścia od palenia.

Odwiedź ten link - to bez dwóch zdań świetna propozycja (https://pizzahut.pl/restaurants/911-pizza-hut-poznan-posnania), która na pewno bardzo Cię zaabsorbuje. Nie wahaj się zatem i zobacz już teraz!

Zazwyczaj osoby nałogowo palące tradycyjne papierosy porzucają je na rzecz elektronicznych, aby później stanowczo uwolnić się od nałogu.

Zalety e-papierosów można wymieniać w nieskończoność. Oprócz uwzględnionych wyżej korzyści sprzyjających zdrowiu, papierosy elektroniczne są bajecznie proste w obsłudze. Wymagają wyłącznie kilkakrotnego napełniania płynem oraz ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest o wiele mniejszy, niż koszty standardowych papierosów. Dzieje się tak dlatego, albowiem tylko raz kupuje się urządzenie, a później dodaje się jedynie płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] posiadają również korzyści higieniczne. Ponieważ ich użytkowanie działa na zasadzie inhalacji parą, nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, który wsiąka w ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje przykry zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to wyjątkowa alternatywa w stosunku do tradycyjnego papierosa i oferta dla palaczy, którzy nie chcą gwałtownie odstawić palenia, a jednocześnie ważne jest dla nich zmniejszenie ryzyka połączonego z wchłanianiem niezdrowych substancji zawartych w zwykłym papierosie.

Czym jest e-papieros?
Papieros elektroniczny wygląda dokładnie tak jak normalny papieros, chociaż w ofercie są też dostępne bardziej efektowne modele, na przykład przypominające długopis. W smaku też niewiele różni się od tradycyjnego papierosa, a dodatkowo nie pozostawia w ustach nieprzyjemnego posmaku; wydziela również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Struktura e-papierosa
Jak sama nazwa wskazuje, e-papieros jest przyrządem elektronicznym, w związku z czym niezbędne jest zasilanie. Rolę zasilacza najczęściej realizuje akumulator, ale może to być również gniazdko samochodowe bądź wejście USB. W budowę e-papierosa, oprócz pojemnika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest podgrzewany do postaci „dymu”) i zasilacza wlicza się też dioda, która imituje żar. Płyny do papierosów elektronicznych można otrzymać w wielu smakach, m.in. tytoniowych, które mają przywodzić na myśl smak popularnych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale też owocowych i ziołowych. Odpowiednio do potrzeb, można kupić zawierające od 0 do 3,6% nikotyny.

Atuty elektronicznego papierosa
Najistotniejszą zaletą e-papierosa jest to, że realizuje każdą funkcję typowego papierosa, z kolei nie generuje jednakowo negatywnych efektów. Ponad to, może przyczynić się do pełnego rzucenia palenia poprzez stopniowe obniżenie stężenia nikotyny. Ponadto, elektroniczne papierosy są neutralne dla otoczenia, więc można je używać w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie wydziela nieprzyjemnej woni, a co za tym idzie ubrania palacza zachowują swój zwykły zapach. Dużą zaletą istotną dla osób, które pielęgnują swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie przyczynia się do utraty kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej w temacie epapieros łatwo przeczytać klikając na odnośnik.
2021/01/12, 07:23