Menu strony
Gazeta w Irlandii

E-papieros – wyjątkowy wynalazek

Elektroniczny papieros to jeden z najbardziej popularnych technologicznych propozycji XX wieku. Pomimo, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu odkrywca e-papierosa mógłby zostać uznany za nieszkodliwego szaleńca, dziś jego patent cieszy się popularnością. Na czym polega pomysłowość tego odkrycia? Przede wszystkim na niskiej szkodliwości jego działania. Tradycyjny papieros, oprócz nikotyny, zawiera więcej niż 200 związków chemicznych, z których każda oddziałuje niesprzyjająco na stan naszego zdrowia.
kobieta
Papieros przeciwnikiem Twojego zdrowiaNajbardziej narażony na ich wpływ jest system oddechowy, krążenia, pokarmowy i nerwowy. Związki te mocno wywołują nowotwory, a przemieszczając się wraz z dymem do żył i tętnic powodują wytworzenie się wielu różnorodnych guzów. Ze względu na częsty kontakt szkodliwych substancji zawartych w tytoniu z tymi organami wiele razy diagnozowany jest nowotwór płuc, krtani oraz jamy ustnej. Tymczasem e papieros ma taką przewagę nad swoim standardowym pobratymcem, że w swoim składzie zawiera tylko nikotynę. Wskutek tego uzależnieni od nikotyny nie trują otoczenia smolistym dymem i nie narażają żadnej osoby na bierne palenie.

Kolejne tematy

Hurtownia urządzeń biurowych

akcesoria biurowe
Każdy, kto prowadzi prywatną firmę wie, z jak sporym wkładem własnym to się wiąże. Zarządzanie sporą ilością pieniędzy i pracą grupy osób niesie za sobą niemałą odpowiedzialność. Każde biuro wymaga cudownego wyposażenia, takiego jak urządzenia biurowe Wrocław. W globalnej dobie sporego pośpiechu ,jak również ciągłego zabiegania choćby drobne zakupy potrzebnego asortymentu do biura, mogą wydawać się czymś skomplikowanym, jak i silnie stresującym. Bez dobrego zorganizowania czasu bez wątpienia ciężko zrobić szybkie zakupy. W nowym tysiącleciu ilość akcesoriów do biura jest w stanie niemal przyprawić o długotrwały ból głowy.


Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Pomaga rzucić nałógElektroniczny papieros rewelacyjnie zaspokaja głód nikotynowy a także nie jest powodem pojawienia się doskwierającego zapachu. Z tego powodu z sukcesem może być wykorzystywany w miejscach publicznych. Może stanowić także pierwszy poziom do całkowitego porzucenia nałogu. Nierzadko osoby nałogowo palące konwencjonalne papierosy porzucają je na rzecz elektronicznych, aby następnie definitywnie pozbyć się nałogu.

Korzyści z używania e-papierosów można mnożyć. Oprócz uwzględnionych wyżej korzyści dla zdrowia, papierosy elektroniczne są bardzo proste w obsłudze. Wymagają jedynie czasowego napełniania płynem i ładowania akumulatorem. Ich łączny koszt jest o wiele mniejszy, niż koszty zwykłych papierosów. Stało się tak dlatego, gdyż jednorazowo kupuje się urządzenie, a następnym razem dodaje się tylko płyn. Nowoczesne papierosy elektroniczne] mają także walory higieniczne. Ponieważ ich palenie polega na inhalacji parą, nie produkują przykrego zapachu, który przenika ubrania, pozostaje na dłoniach i sprawia, że powstaje nieprzyjemny zapach z ust.

E-papieros, czyli elektroniczny papieros to najlepsza opcja alternatywna w stosunku do zwykłego papierosa i propozycja dla palaczy, którzy nie potrafią samodzielnie rzucić nałogu, a jednocześnie zależy im na zmniejszeniu ryzyka połączonego z wchłanianiem niezdrowych substancji znajdujących się w składzie papierosie.

Czym jest papieros elektroniczny? Papieros elektroniczny prezentuje się całkiem jak normalny papieros, chociaż na rynku są też dostępne bardziej okazałe modele, na przykład przypominające długopis. W smaku również niewiele różni się od zwykłego papierosa, a co więcej nie pozostawia w ustach nieprzyjemnego posmaku; wydziela również dym.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Struktura e-papierosa Jak nietrudno zgadnąć po nazwie, e-papieros jest przyrządem elektronicznym, w związku z czym wymaga zasilania. Rolę zasilacza najczęściej realizuje akumulator, ale też gniazdko samochodowe a nawet wejście USB. W budowę e-papierosa, oprócz zbiornika na płyn, atomizera (to w nim płyn jest podgrzewany do postaci „dymu”) i źródła zasilania wlicza się też dioda, która imituje żar. Płyny do e-papierosów dostępne są w wielu smakach, m.in. tradycyjnego tytoniu, co ma przywodzić na myśl smak znanych na całym świecie, marek, do których jest się przyzwyczajonym, ale także owocowych i ziołowych. W odpowiedzi na potrzeby, mogą one zawierać od 0 do 3,6% nikotyny.

Plusy elektronicznego papierosa Najważniejszym atutem e-papierosa jest fakt, że realizuje wszystkie założenia zwykłego papierosa, a przy tym nie przynosi tak samo negatywnych efektów. Dodatkowo, może przyłożyć się do pełnego rzucenia nałogu poprzez stopniowe zmniejszanie zawartości nikotyny. Ponadto, elektroniczne papierosy nie są złe dla otoczenia, więc można je używać w miejscach publicznych i w obecności osób trzecich. Oprócz tego nie wydziela nieprzyjemnej woni, w związku z tym ubrania palacza zachowują swój normalny zapach. Mocną zaletą ważną dla osób, które troszczą się o swoje zdrowie i aktywność jest to, że e-papieros nie powoduje utraty kondycji ani nie wywołuje kaszlu.

Więcej związane z zagadnieniem tj e-papieros można przeczytać wybierając na link.
13/07/15, 11:54:27