Menu strony
Gazeta w Irlandii

Różne odmiany opon

Opony posiadają różnorodne zastosowania. W pierwszej kolejności używane są w różnorodnych pojazdach mechanicznych i nie tylko. Wykonywane są ze specjalnych mieszanek gumy o twardości zależnej od wykorzystania. Inną twardością będą się odznaczały opony rowerowe, a inną te wykorzystywane w urządzeniach rolniczych.
Poza tym ogumienie wykorzystywane jest do całkiem nowych zastosowań. Między innymi od pewnego czasu wózki dziecięce nowego typu posiadają koła z oponami. Analogicznie jest z wózkami inwalidzkimi.

Jeśli uważasz, że nie odnajdziesz w sieci ciekawych informacji, to przekonaj się treści, ponieważ można by w nich znaleźć ważne dane na pasjonujący Cię temat.

Tego rodzaju rozwiązanie gwarantuje im znacznie lepszą amortyzację, a co z tym związane – większy poziom bezpieczeństwa. Jest to w szczególności istotne dla wózków dziecięcych. Jeżeli chodzi o nietypowe zastosowania ogumienia, to stosunkowo często na placach zabaw dla dzieci(zobacz terapia małżeńska katowice ) spotyka się huśtawki zrobione właśnie ze zużytej opony i łańcucha. Opony używane są także niekiedy w roli amortyzacji w łodziach i statkach starszego typu.

Ogumienie terenowe-
opona do samochodu Volvo

Specjalny rodzaj nawierzchni wymaga zazwyczaj specjalnego typu opon. Tak więc na przykład opony terenowe w założeniu nadają się do stosowania w trudnych warunkach. Pojazdy terenowe od dłuższego czasu są dosyć chętnie wykorzystywane, jednak dużo częściej wśród osób jeżdżących wyłącznie w obrębie miasta. Tymczasem takie samochody ze specjalnie dopasowanymi oponami są używane przykładowo na safari. Ponadto wykorzystywane są w takich zawodach jak leśniczy, gdzie konieczne jest często przebywanie sporych odległości w naturalnym środowisku, w którym teren obfituje w nierówności i wykroty. Opony tego rodzaju są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów.

Ogumienie zimowe- Specyficznym typem są również opony zimowe. Jak sama ich nazwa podpowiada, są przeznaczone do stosowania w okresie zimowym, kiedy to warunki na drogach są o wiele trudniejsze niż latem. Wykorzystując opony letnie o wiele trudniej jest poruszać się po ośnieżonej, a zwłaszcza zamarzniętej drodze. Oprócz tego typowe ogumienie zimowe gwarantuje o wiele krótszą drogę hamowania, co może zapobiec poważnemu wypadkowi. Na rynku oferowane są także opony całoroczne, jednak testy wykazały, że w okresie zimowym sprawdzają się o wiele gorzej niż ogumienie na zimę. Dobrym pomysłem jest więc wymiana opon w czasie jesieni.
2021/09/03, 15:08