Menu strony
Gazeta w Irlandii

Karnety na prezent

Czas zbliżających się świąt jest czasem coraz większej aktywności na poczcie. Wzrost ten najłatwiej zauważyć przede wszystkim wśród ludzi starszych, którzy nie korzystają z nowoczesnych mediów. Ślą oni bowiem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Zazwyczaj wydaje nam się to staroświeckie, tradycyjne, proste i kiczowate, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne
Zwyczaje starszych osób często nas irytują, psują nam plany swoją staroświeckością, powolnością.

To bez wątpliwości bardzo użyteczna tematyka, zatem jeśli masz zamiar ją poznać bardziej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w linku.

A może jednak warto się zastanowić nad innymi stronami życia w zgodzie z tradycją i staroświeckości?

Jedną z tych dobrych stron jest otrzymanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Każdemu przecież marzy się wrócenie do domu po trudnym dniu pracy i zastanie w skrzynce pocztowej widocznego znaku tego, że jesteśmy dla kogoś ważni w postaci kartki urodzinowej? Wiadomo, słowa słowami, ale, szczególnie kiedy znajdujemy się daleko od kogoś ważnego, to jeden z najlepiej widocznych dowodów, że ktoś chciał zatroszczył się o nas i wciąż o nas myśli. Gdy, jak wiele ludzi w dzisiejszych czasach, musimy wyjeżdżać za granicę i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od ukochanej lub ukochanego, czy może być coś bardziej wzruszającego?

Tort urodzinowy
Ktoś możne powiedzieć, że to dalej zbyt tradycyjne i staroświeckie, co więcej, przepełnione ckliwością, ale okazałby się ignorantem. Zwykły spacer na pocztę udowodni mu, że prawda jest inna. Nie mówiąc już o księgarniach, czy utrzymanych w specjalnym stylu (zobacz stylowy-mebel.pl) sklepach papierniczych. Możemy kupić tam nie tylko urocze kartki ślubne, czy pięknie malowane kartki bożonarodzeniowe, ale mnóstwo innych, w tym kartki ręcznie robione. Nie musimy kupować kartek standardowych. Są przeróżne: utrzymane w klimacie absurdalnych, śmiesznych, czy oparte na reprodukcjach dzieł znanych artystów. Słowem: do wyboru, do koloru. Także może czas zastanowić się nad bliskimi, o których ostatnio mniej pamiętaliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do odnowienia znajomości z nimi.


Inne artykuły

Jak zrobić szaloną zabawę?

impreza
Organizując jakąkolwiek dużą imprezę należy zawsze przypomnieć sobie o paru niezwykle istotnych kwestiach, bez których zabawa nie tylko może się nie udać, ale też my sami możemy ponieść niepotrzebnie dużo większe koszty, niż wymagała tego sytuacja.
2019/02/25, 07:18