Menu strony
Gazeta w Irlandii

Sprzątanie obiektów - łącz studia z pracą

Mały odsetek studentów jest w tak komfortowej sytuacji, że rodzice dają im pieniądze na utrzymanie. Większości rodzin nie stać na to, żeby płacić za kolejne mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od początku studiów podejmują pracę zarobkową, aby móc się utrzymać. Zwłaszcza, gdy przyjeżdżają z innej miejscowości. Zwykle studenci łapią się dodatkowych zajęć, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, szczególnie gdy zapisali się na dzienne studia.
Dla kogo praca (zobacz rozliczenie pit 11) w restauracji?

sprzątanie2
Zwykle młodzi ludzie poszukują pracy w barach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do takiej pracy nie trzeba żadnych umiejętności i predyspozycji. Wiadomo, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się odezwać do innych nie sprawdzi się w roli kelnera, a ktoś kto ma tak zwane „maślane ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca barmana wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeżeli zatrudnienie w restauracji albo barze nie jest dla nas odpowiednia innym wyjściem jest sprzątanie obiektów (sprawdź pełną propozycję pod adresem). To praca, którą można wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w zajęciach na uczelni. Co więcej jest dość dobrze płatna. Zwłaszcza, jeżeli uda nam się znaleźć pracę w firmie o stabilnej pozycji.


Inne artykuły

Praca połączona ze studiowaniem - sprzątanie biura

Sprzątanie biur
Najważniejsze, jeżeli chodzi o utrzymywanie czystości w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej czy firmowych biurach, jest to, by usługi były wykonywane dokładnie. Solidne i najbardziej szanowane na rynku firmy, oferujące sprzątanie biur w Warszawie, jak również dbanie o czystość osiedli w mieście i poza miastem, dostrzeżone zostały już przez wielu potrzebujących pomocy w tej branży. Głównie te wyjątkowo renomowane firmy sprzątające rekomendowane są dalej, a stałym klientom są w stanie zaproponować wyjątkowo atrakcyjne ceny za swoje usługi.


Wyświetl większą mapę
Dla kogo to praca?

Na przykład sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się tylko paru firmom, najszerzej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest bardziej opłacalne, niż taka praca dla osób prywatnych. Naturalnie i we własnym zakresie możemy wyszukać dobre domy do sprzątania. Czasami wystarczy kilka dni aby otrzymać całkiem niezłe wynagrodzenie.

Można także spróbować zatrudnić się w przedsiębiorstwie, które oferuje sprzątanie osiedli (Warszawa) czyli prace porządkowe dookoła bloków, sprzątanie klatek schodowych, czasami bram garażowych itp.

sprawdź informacje
Sprzątanie naturalnie to trudna praca. Wymaga sporo siły, odporności na stres, dokładności i samodyscypliny, jednakże jest to dobre wyjście dla młodych ludzi szukających możliwości zarobienia pieniędzy w nowym mieście.
2023/01/18, 07:01