Menu strony
Gazeta w Irlandii

Własność patentu – co jak i dlaczego

Apple – gigantyczna firma, która produkuje pecety i inne sprzęty, jest obecnie najbogatszą firmą na globie. Wielki sukces przedsiębiorstwa, które stworzył legendarny Steve Jobs, ma źródło w czymś, co zwie się się nowatorski wzór przemysłowy. Każdy wie, że produkty Apple silnie odznaczają się świetnym projektem. To ogromna zasługa założyciela Apple, który charakteryzował się wręcz manią na punkcie detali. W latach 80 w sprzedaży pojawił się Macintosh, niewielki PC, który był bardzo wygodny dla domowego użytkownika. Kolejne wyroby nie były już tak świetne.
(Przeczytaj też )
sala konferencyjna
Gdy do firmy po latach zatrudnienia w innej firmie powrócił Steve Jobs, Apple zaczął odznaczać się niesamowitą stylistyką. Oczywiście wytwory, takie jak iMac, odznaczały się niezłymi osiągami technicznymi, ale najbardziej zachęcające dla konsumentów okazywały się nieskazitelne projekty. Dużo osób uważa, że kupując towary Apple wydaje się pieniądze głownie na projekty i siłę marki.

Opublikowana na tej podstronie problematyka jest dla Ciebie warta uwagi? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zobacz dodatkowo więcej w opracowaniu!

Jest w tym wniosku wiele prawdziwości, produkty Apple są teraz czymś więcej niż zwyczajnymi dobrami materialnymi.

Inne artykuły

Wzór przemysłowy

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Rozwój technologii jest błogosławieństwem naszych czasów. Temu, że powstają setki nowoczesnych prototypów miesięcznie, a część spośród nich wdraża czasem rewolucję w ludzkim życiu, zawdzięczamy fakt, że możemy spędzać czas komfortowo, bezpiecznie i wielokrotnie szybciej załatwiać tematy, które wiele lat temu wymagały dużo więcej nakładu czasu.


opisuje ten temat. W 2012 koreański gigant stoczył batalię z Apple – sąd orzekł, że Samsung zabrał firmie ze Stanów Zjednoczonych parę idei na wzór przemysłowy. Wielu fachowców podkreśla hipokryzję Apple, bo Apple także parę projektów przechwycił od innych firm. Tak było z GUI, który pioniersko działał na maszynach firmy Xerox. Gdy pracownicy Jabłuszka ujrzeli na własne oczy znakomity pomysł ludzi z laboratoriów PARC, dali go w świetnie sprzedającym się później PC Macintosh. (Więcej tutaj ) Zdaje się że własność przemysłowa powinna być porządnie pilnowana przez wymiar sprawiedliwości, lecz trzeba zachować rozsądek. Nie powinno się pozwalać, by korporacje mogły patentować dosłownie każdy, nawet najmniejszy element swoich projektów, ponieważ wpłynie to negatywnie na równowagę ekonomiczną.

Jeśli omawiana problematyka jest dla Ciebie użyteczna, sprawdź ponadto więcej szczegółów w witrynie tu - te wiadomości również nie mogą pozostać pominięte.

2021/05/02, 07:37