Menu strony
Gazeta w Irlandii

Wzór przemysłowy

Poziom dzisiejszej techniki jest błogosławieństwem obecnych czasów. Temu, że rodzą się dziesiątki nowych prototypów w ciągu miesiąca, a wiele spośród nich powoduje często rewolucję w ludzkim trybie życia, zawdzięczamy fakt, że możemy spędzać czas wygodnie, bezpiecznie i o wiele szybciej załatwiać sprawy, które dawno temu kazały poświęcać o wiele więcej wysiłku.

Spójrzmy wstecz, do lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku – to, że istniały telefony, to już stanowiło sukces, ale niektórzy ludzie pamiętają, że dostęp do aparatów telefonicznych i tak był ograniczony, a każda większa transakcja, duże zakupy i inne istotne zagadnienia wymagały najczęściej większości dnia i wycieczki nawet do innego miasta. (Zobacz prawo ochronne na znak towarowy) Przypominając sobie wysyłanie korespondencji – cóż, nadanie maila zajmuje nam obecnie parę minut, zaś wtedy wysłanie listu wiązało się z podróżą do urzędu pocztowego, odstaniem swojego w kolejce, a potem przedłużającym się i nerwowym oczekiwaniem na odpowiedź korespondenta.

Dokumenty
Dziś poświęcanie podobnego wysiłku i czasu w celu załatwienia takich problemów jest niewyobrażalne. Jest to jednak rezultat setek istotnych, rewolucyjnych realizacji, jakie wprowadziły wielkie przemiany w naszym sposobie życia, zwłaszcza w dużych miastach. Przykładami mogą być na pewno Internet, sieci komórkowe, zmiany w szyfrowaniu danych, co umożliwia załatwianie mnóstwa transakcji na dystans, zmiany motoryzacji i lotnictwa, co z kolei umożliwia bardzo błyskawiczne podróże... Te przykłady, oraz dużo pozostałych pomysłów sprawia, że żyje się miło i wygodnie. (Sprawdź jak zarejestrować znak towarowy)

sala konferencyjna
Kiedy do przedsiębiorstwa po latach szefowania w Pixarze powrócił ojciec, Apple zaczął cechować się niesamowitą estetyką. Rzecz jasna wytwory, takie jak PowerBook, wyróżniały się mocnymi parametrami technicznymi, jednakże najbardziej nęcące dla klientów okazywały się nieskazitelne designy. Wiele osób twierdzi, że nabywając towary Apple płaci się przede wszystkim na projekty i siłę marki. Jest w tym stwierdzeniu sporo prawdy, produkty Apple są teraz czymś więcej niż klasycznymi dobrami sklepowymi.


Inne artykuły

Własność patentu – co jak i dlaczego

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Apple – światowa korporacja, która produkuje komputery i inne sprzęty, jest teraz najlepiej prosperującą firmą na globie. Wielki sukces firmy, którą stworzył niedościgniony Steve Jobs, ma początek w czymś, co nazywa się atrakcyjny wzór przemysłowy. Każdy widzi, że produkty Apple mocno odznaczają się fantastycznym designem. To wielka zasługa założyciela Apple, który charakteryzował się wręcz obsesją na punkcie estetyki. W latach 80 na sklepowych półkach pojawił się Macintosh, domowy pecet, który był komfortowy dla domowego użytkownika. Późniejsze produkty nie były już tak dobre.

Nie tak dawno koreański gigant przegrał potyczkę z Apple – sąd stwierdził, że Samsung zabrał Apple parę pomysłów na wzór przemysłowy. Wielu znawców wytyka hipokryzję Jabłuszka, ponieważ Apple też kilka projektów zabrał od innych podmiotów. (Artykuł rejestracja znaku towarowego cena) Tak było z GUI, który pioniersko funkcjonował na urządzeniach marki Xerox. Kiedy pracownicy Jabłuszka zobaczyli na własne oczy znakomity pomysł ludzi z działu PARC, postanowili zaimplementować go w bestsellerowym pececie Macintosh.

Wciąż masz wielkie problemy z odnalezieniem ciekawej oferty? Nie martw się - sprawdź te propozycje (https://www.mobilnybarista.pl/warszawa-kawa-do-biura-ekspresy.html), one na pewno Cię nie zawiodą.

Wydaje się że własność przemysłowa musi być porządnie chroniona przez sądy, ale powinno się zachować rozsądek. Nie można pozwalać, by przedsiębiorstwa mogły patentować w zasadzie każdy, nawet najmniejszy element swoich projektów, bo wpłynie to negatywnie na równowagę ekonomiczną.
2019/04/26, 07:21