Menu strony
Gazeta w Irlandii

wirtualna asystentka - czy mają jakieś plusy? Czy to pomysł dla leniwych?

Czym jest wirtualny asystent? Co robi? Kiedy pracuje? Czy da się w ogóle mieć biuro bez sekretariatu? I to jeszcze taki, jaki działa sprawnie i bardzo efektywnie. Okazuje się, że można a dla niektórych wirtualna asystentka jest czymś nieodzownym. Oprócz tego, bardzo wiele krajowych i międzynarodowych przedsiębiorstw czerpie z pomocy wirtualnego przedsiębiorstwa oraz dostrzega w tym atrakcyjną formę kierowania sekretariatu.
Jest to świetny sposób na działanie sekretariatu na najwyższym stopniu, a przy tym oszczędne i elastyczne. Nie da się bowiem ukryć, iż oszczędza się duże sumy na sekretarkę stacjonarną oraz pełne kierowanie biurem. W znacznej mierze z mobilnego asystenta korzystają świeże,nowe firmy. Takie kierowanie biurem jest na pewno sporą oszczędnością dla firm, którym zależy na eliminowaniu wkładów własnych.

Wirtualne biuro to również inna oszczędność. Można usunąć koszty związane z wynajmowaniem pomieszczenia, umeblowaniem, utrzymaniem jego wnętrza i całej strony informatycznej.
Sekretarka
Takie utrzymywanie przedsiębiorstwa posiada niezwykle wiele zalet, to między innymi zmniejszenie wszystkich kosztów działania firmy, oszczędzenie na czasie oraz działalność w wygodnych warunkach. Oprócz tego jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które da specjalną obsługę klienta.

Wirtualny asystent wykonuje zwykle robotę około trzech ludzi. Zajmuje się aspektami administracyjnymi, odświeża portal internetowy, pracuje (zobacz ile zarabia fizjoterapeuta) z portalami społecznościowymi, śle listy i maile, zarządza i rozporządza spotkaniami w interesach. Z taką asystentką najczęściej kontaktuje się telefonicznie albo mailem. Pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-ryczalty-za-podroze-sluzbowe-krajowe-2017) ona zdalnie, pracując w mieszkaniu lub swym biurze, w którym skupia się na kilku klientach. Autor:


Inne artykuły

Utrzymanie biura

materiały biurowe
Prowadzenie nawet niedużego biura to absorbujące zajęcie. Na barkach zarządcy spoczywa sporo rozmaitych powinności. Najtrudniejszym wyzwaniem jest zarządzanie ludźmi – w kadrze zawsze pojawiają się różne antypatie i zatargi, a funkcją sprawnego menagera jest ich minimalizowanie. Oprócz aspektu ludzkiego należy również pilnować biurowych sprzętów i akcesoriów. Biuro to miejsce, w którym wszystko jest mocno esploatowane – zużywają się ryzy papieru, psują długopisy, nawalają faksy. Potrzebne jest zawiązanie stałej współpracy z dostawcami różnego rodzaju przedmiotów biurowych.
Płaci rachunki, przygotowuje umowy albo bazy danych. Zasięg działania wirtualnego asystenta jest bardzo szeroki, dlatego teraz są często zatrudniani przez różnych przedsiębiorców. Zazwyczaj tylko do wykonywania jakiegoś zadania,ale dają się także tacy, którzy pracują całą pracę biurową oraz przejmują księgowość. Zakres działania jest zależny od zleceniodawcy.
2018/08/20, 07:11