Menu strony
Gazeta w Irlandii

Fachowe oprogramowanie do obsługi faktur w firmie

Zarówno świeżo upieczony jak i doświadczony przedsiębiorca wie, że zarządzanie biznesem wymaga poprawnego prowadzenia dokumentów rozliczeniowych. Im większa firma, tym więcej kontraktów usług, kupna i sprzedaży. Z tych „zdarzeń gospodarczych” przedsiębiorca zobowiązany jest się rozliczyć. Jak tego dokonać żeby nie zwariować?

Dokumenty
Dokumentem świadczącym o zaistnieniu „zdarzenia gospodarczego” jest np. rachunek czy też FV.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź www, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które także będą interesujące.

Z badań statystycznych wynika, że przedsiębiorcy w sektorze MŚP najczęściej decydują się na samodzielne prowadzenie dokumentacji księgowej w myśl najzwyklejszego ograniczenia kosztów. To między innymi z myślą o nich powstały specjalne programy służące między innymi do wystawiania faktur VAT, zarządzania nimi i obsługi księgowej firmy. Takie aplikacje można nabyć w sklepie i zainstalować na stałe w komputerze, bądź używać bezpłatnych wersji w sieci.

Należy być świadomym tego, że obsługa faktur to niezwykle żmudny a także pracochłonny proces, więc opłaca się zainwestować w jego optymalizację.
Faktury przyjmuje się, sprawdza pod względem poprawności merytorycznej i finansowej, później księguje, opisuje, zatwierdza, a na koniec zarchiwizuje. O zgrozo wiele tych cennych dokumentów jednak nigdy nie wraca – giną lub przepadają w stosach druków w szufladach, czasem też (przez pomyłkę) w niszczarkach.

Dokumenty
Każdego miesiąca należy przerobić całe tony bardzo ważnych dokumentów, dlatego z pomocą może przyjść profesjonalne oprogramowanie, np. Kofax. Jest to specjalne program do skanowania, które wiele dodatkowych i niezwykle przydatnych funkcji, m.in. kompresji, polepszania jakości dokumentów w technologii VRS, pozwala na masowe skanowanie, odczytuje kody kreskowe, kody 2D oraz wiele innych sprytnych cech.
W szeregu dalszych czynności, takich jak obieg faktur (użyteczna treść) mogą pomóc programy takie jak SAP czy ELOF (Elektroniczny Obieg Faktur). Te systemy elektroniczne uproszczają i wyraźnie usprawnianą cały proces: opisywanie, zatwierdzanie i akceptowanie faktur oraz ich obieg. O ile system SAP jest mocno rozbudowany w swojej funkcjonalności, tak do wyboru przedsiębiorcy na rynku i w sieci jest jeszcze całe multum innych, znacznie prostszych programów. Wystarczy wybrać odpowiedni dla potrzeb prowadzonej działalności, odbyć krótkie szkolenie, żeby zacząć samodzielną pracę z aplikacją.
2021/02/27, 07:24