Menu strony
Gazeta w Irlandii

Dlaczego dobrze jest inwestować w programy lojalnościowe?

Dzisiejszy marketing to dziesiątki skutecznych narzędzi, które warto zaprzęgać. Jak wszyscy wiedzą, komunikat perswazyjny ma skłonić konsumenta do zakupu danego towaru. Teoria mówi również, że jeśli produkt spełnia wymagania i będzie później jeszcze potrzebny klientowi, z pewnością raz jeszcze zdecyduje się na tę markę. A co w momencie, kiedy na rynku funkcjonuje kilka firm, które oferują wyroby o zbliżonej jakości? Wtedy należy stymulować lojalność klienta do producenta.

Zakupy, wózek zakupowy
Aby wzmacniać więź pomiędzy marką i konsumentem, wymyślono programy lojalnościowe. Najbardziej rozpowszechnione opierają się na tym, że konsument otrzymuje punkty za zrealizowane zakupy, które może w przyszłości zamienić na bonusy.

Fantastyczną zachętą do zakupów jest też dawanie korzystnych rabatów za częste zakupy.

Jak myślisz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij w odnośnik oraz przeczytaj praktyczne informacje (https://stargres.pl/katalog/pl/) - pochłoną Cię kompletnie.

Programy lojalnościowe (wejdź: zostały wymyślone na bazie analiz psychologicznych. Od lat badacze wiedzą, że rozum lubi otrzymywać „nagrody”. Nie okłamujmy się, człowiek generalnie funkcjonuje tak samo jak pies, który za sztuczki otrzymuje kość. To już jest wdrukowane w naszą psychikę, nad tym nie da się panować. Obserwuje się to na przykładzie gier pecetowych – grający musi robić różne rzeczy, kolekcjonować punkty i tak dalej, by mieć jakąś gratyfikację. Gdyby mózg nie pracował w ten sposób, gałąź związana z rozrywką chyba by zbankrutowała.

Jeśli sądzisz, że omawiany tu wpis jest interesujący oraz poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji billboard producent.

Co ciekawe, nagrody przyznawane w ramach metod lojalnościowych nie muszą być obowiązkowo dobre – klienci zwykle czują zadowolone nawet z małych prezentów.

Inne artykuły

Długopisy i ołówki jako forma promocji

długopisy i ołówki
Reklama trwale wpisała się w urbanistyczny pejzaż w postaci bilbordów, plakatów, afiszów i ulotek. Te ostatnie wyrzucane są często do kosza zanim potencjalny klient je przeczyta. W związku z czym, nie zadziwia fakt, iż coraz więcej firm poszukuje formy przekazu marketingowego innej niż wszystkie.


Programy lojalnościowe funkcjonują także w gałęzi business to business. Różnorakie działalności oferują swoje usługi i wyroby innym markom. Zdobycie regularnych zamówień jest mocno pożądaną sprawą, dlatego firmy wysilają się, by wzmocnić więź z kontrahentami. Można to czynić na rozmaite sposoby – najchętniej stosowane są rozmaite nagrody dla kadrowiczów firmy-klienta.
2020/07/28, 07:18