Menu strony
Gazeta w Irlandii

Czy jesteś eko? Nie trzeba wiele!

Od dawna toczy się w mediach i poza nimi spór o ekologię. Oczywistym jest, że warto segregować odpady, że trzeba oszczędzać wodę i że torby papierowe są daleko bardziej przyjazne dla środowiska, niż plastikowe. To przykre, ale nie do wszystkich docierają prośby o dbanie o środowisko. Wśród nas żyją ludzie, którzy nie potrafią zrozumieć, że niszcząc planetę, na której żyjemy wykańczają powoli również i siebie.
Nie czekaj, zacznij już dziś

papierowa torba
Nie jest trudno dbać o środowisko. Tak naprawdę polega wyłącznie na dokonywaniu codziennie właściwych wyborów.

Jeśli zaintrygowała Cię ta strona, koniecznie sprawdź link zestaw do makijażu permanentnego a poznasz znacznie większą ilość informacji, które bez wątpienia wywołają na Twojej twarzy szeroki uśmiech.

Segregowanie odpadów to początek. To żaden kłopot wyrzucać papier, plastik czy szkło do właściwego kontenera. Na każdym osiedlu mieszkalnym stoją podpisane pojemniki. Każde przedsiębiorstwo zajmujące się wywożeniem odpadów może dostarczyć nam pod drzwi domu odpowiednie worki. To żaden wysiłek, a przyczyniamy się do wykorzystania surowców wtórnych. Każdy producent toreb papierowych korzysta z makulatury (tutaj).

Po drugie - woda. Czy jakimkolwiek wysiłkiem jest zakręcenie wody, gdy szorujemy zęby? Przecież nie korzystamy wtedy z tego wciąż cieknącego strumienia. Niby nic, a jednak sporo zmienia. Następna sprawa - wizyty w sklepie. Zabierajmy torby papierowe ekologiczne, zamiast tych ze sztucznego tworzywa. To bardzo mała zmiana, a realnie wpływamy na ochronę środowiska naturalnego. Wystarczy zmienić kilka nawyków

Nie każdy musi być wojującym bojownikiem o środowisko. Nikt nie wymaga od nas przykuwania się do drzew. Nie musimy brać udziału w akcjach protestacyjnych. O środowisko można troszczyć się we własnych czterech ścianach i bliskim otoczeniu. Zwróćmy uwagę na to w jakiego rodzaju opakowaniach kupujemy żywność. Może warto choć część z nich wymienić na bardziej przyjazne dla środowiska. W każdym większym sklepie już teraz znajdziemy regały z produktami eko (więcej info na Rzućmy okiem, może coś odpowiedniego dla siebie znajdziemy. Potrzeba minimalnych zmian. Jeśli każdy z nas takie minimalne modyfikacje wprowadzi w swoje codzienne życie, to środowisko naturalne z pewnością to odczuje.

Małe zmiany przyczyniają się do ogromnych. Pamiętajmy o tym. A także o tym, że przecież za za jakiś czas na tej planecie będą mieszkały nasze wnuki. Czy chcemy zostawić im ją w dobrym stanie, czy zrujnowaną?


Inne artykuły

Drukowany obraz w dekoracji wnętrz

Poddasze
Mieszkanie zawiera duszę lokatorów. Jest sporo wiadomości, które ujawniają się z samego zwiedzania czyichś czterech ścian. Przez całe dekady gromadzimy bibeloty, dodajemy meble, zmieniamy dekoracje. Wśród wszystkich przedmiotów, które bywają w domu, najbardziej spersonalizowane są obrazy i zdjęcia.
2023/01/05, 07:01