Menu strony
Gazeta w Irlandii

Własna firma - o czym pamiętać

W momencie kiedy chcemy rozpocząć własną działalność, jest kilka rzeczy o których nie możemy zapomnieć. W każdym rodzaju działalności jej elementy mogą się różnić, ale sporo z nich jest takich samych.

Odpowiednie rozpoznanie rynku

Ważne jest wykonanie właściwego wywiadu przed rozpoczęciem działalności. Odwiedzenie lokali konkurencji, przeanalizowanie ich witryn internetowych da nam szansę spostrzec, jakie są zalety konkurencji, a jakie są ich minusy. Być może przy okazji wpadniemy na pomysł, jak możemy poprawić swój własny biznes?

Troska o pieniądze

podatki
Kiedy rozpoczynamy swoją działalność, musimy dysponować odpowiednimi środkami. Środki mogą pochodzić z dotacji, oszczędności czy pożyczek. Tu trzeba zaznaczyć że mądrze unikać korzystania ze zbyt dużych kredytów. Własny biznes to ryzyko i jeśli nie rozwinie się prawidłowo to możemy mieć poważne problemy ze spłaceniem pożyczki.

Księgowość

Podstawowym obowiązkiem przedsiębiorcy jest uiszczanie podatków i rozliczanie się ze swoich przychodów. Gdy prowadzimy prostą działalność jest to raczej łatwe, z drugiej strony często przy bardziej trudnych branżach jest to już złożony proces. Jak twierdzi pan Krzysztof, którego obsługuje to biuro rachunkowe we Wrocławiu, bardzo istotne jest by pilnować terminów. Grzywny mogą być spore, warto znaleźć kogoś kto jest dobry w swoim fachu i jest na bieżąco ze wszystkimi nowościami w prawie.

Jak jeszcze księgowy może nam pomóc?

Sprawdzone biuro księgowe oferuje na przykład prowadzenie przychodów i rozchodów, deklaracje podatkowe, tworzenie sprawozdań finansowych, audyty oraz obsługę kadrową i płacową. Ciekawą propozycją dla tych, którzy chcą uruchomić własną działalność jest pomoc przy zarejestrowaniu działalności, czyli w złożeniu potrzebnych dokumentów w US i Urzędzie Statystycznym oraz w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznym.

Relacja z klientami

Wiele nowych przedsiębiorstw ignoruje współczesne sposoby kontaktu z klientem. Strony typu Facebook, Twitter czy Pinerest dają okazję dodatkowego kontaktu i przesyłania dodatkowych informacji. Przez takie działania jest szansa że wpłynie to pozytywnie na zyski naszej firmy i jej przychody.


Wyświetl większą mapę

Wyświetl większą mapę biuro rachunkowe we Wrocławiu


Inne artykuły

W jaki sposób powiększyć konwersje w swojej instytucji?

lekcje marketingu
Ceny rosną, zarobki niestety stoją w miejscu, czyli nie wzrastają. To sprawia, że statystyczny zjadacz chleba ma nieco mniej pieniędzy do wydania. A do tego jego humor nie jest dobry, więc wydaje jeszcze mniejsze pieniądze. Co to oznacza dla biznesmenów, których byt zależy głównie od kondycji finansowej polskiego konsumenta?
Treści źródłowe: biurorachunkowe.com.pl
Redaktor: S.S.
2018/07/12, 10:41