Menu strony
Gazeta w Irlandii

Fotografia produktów – nisza warta uwagi

Setki przyszłych fotografów mówi przede wszystkim o zaczęciu przygody z aparatem jako fotograf ślubny. Nie jest to najgorszy pomysł, jednak rozpoczęcie kariery w tego typu dziale związane jest z walką z dużą konkurencją. O wiele łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej branży.

Fotografia
Przykładem tego typu niszy jest fotografia produktów. Jest to rozwijająca się dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, firmy przeznaczają wielkie pieniądze na reklamę i na promocję swoich wyrobów. Może to być reklama w formie papierowej, magazynów reklamowych, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form niezbędna jest fotografia produktu, bo jak głosi stare powiedzenie jeden obrazek jest więcej wart niż 1000 słów. Atrakcyjna fotografia produktu zwraca uwagę i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to sposób na powiększenie sprzedaży, przez to firmy poszukują doświadczonych w temacie fotografów.

Inne artykuły

Agencja reklamowa w Krakowie- pokaż swoją działalność

billboard reklamowy
W dzisiejszym biznesie ogromną funkcję odgrywa dobry marketing. Bez profesjonalnej kampanii marketingowej żaden nowy towar nie ma szansy na wybicie się. Ogromna konkurencja z danej branży oraz wygórowane oczekiwania konsumentów sprawiają, że bez specjalistycznego oparcia ze strony agencji marketingowych bardzo ciężko rozwinąć skrzydła.


Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od ogromnych firm, ale na starcie kariery należy zacząć od czegoś mniejszego. Z pewnością są lokalne markety, które dostarczają co weekend reklamy. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Drugim pomysłem jest odwiedzenie miejscowych agencji reklamowych i przedstawienie swojego portfolio i umiejętności. Takie agencje najczęściej są otwarte na rozpoczęcie współpracy z utalentowanymi fotografami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie. Mając doświadczenie łatwiej próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, popularny jest także np. lookbook . W tym poradniku chcieliśmy zwrócić uwagę, że dobrze próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Prościej i szybciej zostać można ekspertem w wąskiej działce niż specjalistą od wszystkiego. Aby jednak zdobyć ekspercki poziom, trzeba zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni. fotografia (sesja niemowlęca od Angelka z Warszawy)
Redaktor: S.S.
2022/03/05, 07:01