Menu strony
Gazeta w Irlandii
Zawód
tłumaczenie

Czy na pewno warto być tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że sam jestem tłumaczem - jęz. angielskiego. Myślę, że chociaż naturalnie są bardziej interesujące profesje, to jednak jakby nie patrzeć mogłem trafić gorzej. Trzeba wiedzieć, iż jeśli jesteśmy w stanie robić codziennie to co lubimy, to w automatyczny sposób stajemy się szczęśliwsi. A w sumie lubię jęz. angielski, dużą frajdę sprawiają mi najróżniejsze zmagania z tym niesamowicie rozpowszechnionym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza językowy jest czymś bardzo nudnym.
tłumacz w pracy

Zawód tłumacza przysięgłego - poznaj jakie są plusy

Bieżąca sytuacja na rynku pracy nie przedstawia się zbyt kolorowo. Wielu rodaków ciągle nie potrafi znaleźć pracy. Absolwenci przestali dłużej myśleć, że otrzymają pracę zgodną ze zdobytym wykształceniem. Obecnie rozchodzi się już tylko o to, aby mieć z czego żyć. A czasy są niestety trudne. Globalny kryzys ciągle hula. Ceny produktów spożywczych idą w górę. Nawet ci, którzy już mają pracę, obawiają się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do masowych zwolnień, tak jak się to dzieje w wielu pozostałych miejscach. Tonące w długach korporacje szukają dowolnego sposobu, aby zaoszczędzić.
Nauka, edukacja

W jaki sposób pokierować swoim życiem naukowym

Są tacy ludzie, którzy nie posiadają wykształcenia wyższego, a każdego dnia zarabiają większą kasę, niż statystyczny człowiek przez większą część swojego życia. Są również takie osoby, które ukończyły tylko szkołę podstawową bądź zawodówkę, a po prostu są ekspertami, którzy wyciągają sporo powyżej średniej krajowej. To doskonale pokazuje, iż nie ma reguły. Jednak tak czy siak aktualnie posiadanie jakby nie patrzeć wyższego wykształcenia jest ogromnym plusem. A więc prawda jest taka, że szkoła wyższa to najczęściej podstawa. Co można radzić młodym ludziom, którzy nie mają pojęcia w jaki sposób kierować własną edukacją?
odcisk palca

Dlaczego warto zaufać znawcom z branży detektywistycznej?

Plusów tej profesji jest wiele. Na przestrzeni lat w znacznym stopniu zmieniały się opcje oraz narzędzia, stosowane przez detektywów do bezproblemowego i niezwykle szybkiego rozwiązywania spraw niecierpiących zwłoki. Trudności, kłopoty, problemy… Są to wyrazy znakomicie znane ekspertom z branży.

Tłumacz języka angielskiego- zawód z przyszłością

Gdy jesteśmy młodzi o wiele za rzadko zastanawiamy się nad swoją przyszłością. Jest to, niestety, przyczyna późniejszych niepowodzeń i dramatów, kiedy dowiadujemy się, że po pięciu latach studiowania, nie znajdziemy w Polsce posady dla ludzi z naszym wykształceniem. Można rzecz jasna zrzucać całą winę na zły los i nieudolność elity politycznej, którzy nie potrafią stworzyć nam właściwych warunków do życia. Ale jeśli głębiej się nad tym zastanowimy, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że mogliśmy inaczej pokierować naszym losem.