Menu strony
Gazeta w Irlandii
Zawód
Nauka, edukacja

W jaki sposób pokierować swoim życiem naukowym

Są ci ludzie, którzy nie posiadają wykształcenia wyższego, a codziennie zarabiają większą kasę, niż statystyczny człowiek przez większą część własnego życia. Są również takie osoby, które ukończyły tylko szkołę podstawową albo szkołę zawodową, a najzwyczajniej są ekspertami, którzy wyciągają grubo powyżej średniej krajowej. To wyraźnie pokazuje, iż bardzo różnie to jest. Jednak tak czy siak w dzisiejszych czasach posiadanie wyższego wykształcenia jest wielkim plusem. A więc prawda jest taka, że szkoła wyższa to najczęściej definitywna podstawa. Co tak naprawdę można poradzić młodzieńcom, którzy nie wiedzą jak pokierować własną edukacją?
tłumacz w pracy

Zawód tłumacza przysięgłego - poznaj jakie są plusy

Bieżąca sytuacja na rynku pracy nie jest zbytnio kolorowa. Dużo ludzi wciąż nie może znaleźć zatrudnienia. Absolwenci przestali już wierzyć, że otrzymają pracę zgodną ze zdobytym wykształceniem. Dzisiaj rozchodzi się już jedynie o to, aby mieć z czego przeżyć. A czasy są niestety niełatwe. Światowy kryzys wciąż się panoszy. Ceny towarów spożywczych stale rosną. Nawet ci, którzy już posiadają posady, obawiają się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do cięć etatów, tak jak się to robi się w różnych pozostałych miejscach. Tonące w długach korporacje chwytają się dowolnego sposobu, aby zaoszczędzić.
tłumaczenie

Czy na pewno warto być tłumaczem języków obcych?

Na początku napiszę, że osobiście jestem tłumaczem - angielskiego. Myślę, że choć oczywiście są bardziej interesujące profesje, to jednak jakby nie patrzeć mogłem trafić dużo gorzej. Trzeba wiedzieć, iż jeżeli jesteśmy w stanie robić codziennie to co kochamy, to automatycznie stajemy się szczęśliwsi. A w sumie lubię język angielski, wielką frajdę sprawiają mi różnego rodzaju zmagania z tym niezmiernie powszechnym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza jest czymś bardzo nudnym.
odcisk palca

Dlaczego warto zaufać znawcom z branży detektywistycznej?

Plusów tego zawodu jest mnóstwo. W ciągu wielu lat w dużym stopniu zmodyfikowały się opcje i narzędzia, stosowane przez detektywów do bezproblemowego i jak najszybszego rozwiązywania spraw natychmiastowych. Trudności, kłopoty, problemy… Są to słowa szczególnie dobrze znane profesjonalistom z branży.

Tłumacz języka angielskiego- zawód z przyszłością

Gdy jesteśmy młodzi zdecydowanie za rzadko myślimy nad swoją przyszłością. Może to być, niestety, przyczyna późniejszych klęsk i dramatów, kiedy dowiadujemy się, że po pięciu latach studiów, nie ma w tym kraju posady dla ludzi z takim wykształceniem. Możemy oczywiście zwalać całą winę na system i krótkowzroczność wybrańców narodu, zasiadających w sejmie, którzy nie potrafią utworzyć nam normalnych warunków do życia. Ale jeżeli głębiej się nad tym zastanowimy, to z pewnością wysuniemy wniosek, że byliśmy w stanie w inny sposób pokierować swoim przeznaczeniem.