Menu strony
Gazeta w Irlandii
Zawód
tłumaczenie

Czy na pewno warto być tłumaczem języków obcych?

Na wstępie napiszę, że osobiście jestem tłumaczem - angielskiego. Uważam, że choć naturalnie znajdą się bardziej interesujące zawody, to jednak jakby nie patrzeć mogłem trafić sporo gorzej. Trzeba wiedzieć, iż jeżeli możemy robić codziennie to co lubimy, to automatycznie jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. A w sumie bardzo lubię jęz. angielski, dużą frajdę sprawiają mi różnego rodzaju zmagania z tym niesamowicie rozpowszechnionym językiem. Nie jest powiedziane, że zawód tłumacza jest nudny.

Tłumacz języka angielskiego- zawód z przyszłością

Gdy jesteśmy młodzi o wiele za rzadko zastanawiamy się nad swoją przyszłością. Jest to, niestety, przyczyna późniejszych niepowodzeń i dramatów, kiedy dowiadujemy się, że po pięciu latach studiowania, nie znajdziemy w Polsce posady dla ludzi z naszym wykształceniem. Można rzecz jasna zrzucać całą winę na zły los i nieudolność elity politycznej, którzy nie potrafią stworzyć nam właściwych warunków do życia. Ale jeśli głębiej się nad tym zastanowimy, to z pewnością dojdziemy do wniosku, że mogliśmy inaczej pokierować naszym losem.
Nauka, edukacja

W jaki sposób pokierować swoim życiem naukowym

Są ludzie, którzy nie mają wykształcenia wyższego, a codziennie zarabiają większą kasę, niż statystyczny pracownik przez większą część własnego życia. Są również osoby, które ukończyły wyłącznie szkołę podstawową albo zawodówkę, a po prostu są ekspertami, którzy wyciągają grubo powyżej krajowej. To pokazuje, iż różnie to jest. Jednakże i tak w dzisiejszych czasach posiadanie wyższego wykształcenia jest bardzo dużym plusem. A więc fakty są takie, że szkoła wyższa to w większości przypadków definitywna podstawa. Co można poradzić młodym ludziom, którzy nie mają pojęcia w jaki sposób kierować własną edukacją?
odcisk palca

Dlaczego warto zaufać znawcom z branży detektywistycznej?

Zalet tego zawodu jest wiele. Na przestrzeni lat w znacznym stopniu zmianom uległy sposoby oraz narzędzia, stosowane przez detektywów do bezproblemowego oraz jak najszybszego rozwiązywania spraw natychmiastowych. Trudności, kłopoty, problemy… Są to wyrazy doskonale znane profesjonalistom z branży.
tłumacz w pracy

Zawód tłumacza przysięgłego - poznaj jakie są plusy

Bieżąca sytuacja na rynku pracy nie jest zbytnio kolorowa. Dużo ludzi wciąż nie może znaleźć zatrudnienia. Absolwenci przestali już wierzyć, że otrzymają pracę zgodną ze zdobytym wykształceniem. Dzisiaj rozchodzi się już jedynie o to, aby mieć z czego przeżyć. A czasy są niestety niełatwe. Światowy kryzys wciąż się panoszy. Ceny towarów spożywczych stale rosną. Nawet ci, którzy już posiadają posady, obawiają się, że w ich przedsiębiorstwie dojdzie do cięć etatów, tak jak się to robi się w różnych pozostałych miejscach. Tonące w długach korporacje chwytają się dowolnego sposobu, aby zaoszczędzić.