Menu strony
Gazeta w Irlandii
Język
długopis

Nauka języka obcego najlepszą inwestycją w przyszłość.

Tłumaczenie tekstu nie polega jedynie na przełożeniu każdego słowa na dany język. W dobrym przekładzie, zachowany jest pierwotny kontekst oraz różnorodne szczegóły językowe. Tego rodzaju dokładne przełożenie tekstu na inny język wymaga czasu, oraz wysokich kompetencji ze strony tłumacza. Ze względu na niewielką liczbę specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych wykonanych przez studentów filologii. Szukając tłumacza, warto sprawdzić jakie posiada certyfikaty językowe, warto również obejrzeć referencje dane przez poprzednich zleceniodawców. W ostateczności, opinii na temat tłumacza poszukuje się na różnego rodzaju stronach internetowych.
książki do nauki ukraińskiego

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów?

Przez mnóstwo lat mieliśmy awersję do języków naszych wschodnich sąsiadów. Strasznie kojarzył nam się język rosyjski, dlatego też niewiele osób chciało się go uczyć. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Tatry. Ale odkąd odzyskaliśmy niepodległość, język Puszkina, pomimo całej swojej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście odchodzi w zapomnienie i dziś wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Czy opłaca się sprowadzić samochód z zagranicy?

Samochody są w dzisiejszych czasach naprawdę tanie. Oczywiście piszę tutaj o samochodach używanych. Chociaż na nieszczęście samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, trudno sądzić, że skoro podatki są aż tak ogromne, paliwo na polskich stacjach benzynowych będzie tanie.
Słownik, słownictwo

Tłumacz języka rosyjskiego - przyszłościowy zawód

Jeszcze pewien czas temu w Polsce bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Z kolei, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.
Słowniki języków obcych

Zawód tłumacza przysięgłego

Obecnie tłumacz przysięgły jest nader ceniony jak także potrzebny. Z racji tego, że jest to fach szczególny, ponieważ zaufania publicznego, tego człowieka dotyczy szereg spraw, którym musi być wierny.