Menu strony
Gazeta w Irlandii
Język
książki do nauki ukraińskiego

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów?

Przez wiele lat cierpieliśmy uczulenie na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Strasznie kojarzył nam się język rosyjski, dlatego też niewiele osób chciało go poznawać. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej szkole, od morza, aż po Zakopane. Ale od kiedy wywalczyliśmy wolność, język Puszkina, mimo całej swojej urody, mocniej kojarzył nam się z krzywdami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta obsesja na szczęście ulega zmianie i dziś mnóstwo młodych ludzi chce poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.
długopis

Nauka języka obcego najlepszą inwestycją w przyszłość.

Tłumaczenie tekstu nie polega tylko na przełożeniu wszystkich słów na inny język. W dobrym tłumaczeniu, zachowany jest oryginalny kontekst oraz wszelkie szczegóły o charakterze językowym. Takie dokładne przetłumaczenie tekstu na inny język zabiera sporo czasu i wymaga doświadczenia ze strony tłumacza. Ze względu na niedużą liczbę specjalistów w zakresie tłumaczeń, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych wykonanych przez studentów kierunków filologicznych. Szukając osobę do tłumaczenia, dobrze jest dowiedzieć się jakie ma certyfikaty językowe, można również obejrzeć referencje dane przez wcześniejszych klientów. Ostatecznie, opinii na temat tłumacza można poszukać na różnego rodzaju forach internetowych.

Czy opłaca się sprowadzić samochód z zagranicy?

Samochody są w dzisiejszych czasach naprawdę tanie. Oczywiście piszę tutaj o samochodach używanych. Chociaż na nieszczęście samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, trudno sądzić, że skoro podatki są aż tak ogromne, paliwo na polskich stacjach benzynowych będzie tanie.
Słownik, słownictwo

Tłumacz języka rosyjskiego - przyszłościowy zawód

Jeszcze pewien czas temu w Polsce bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Z kolei, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.
Słowniki języków obcych

Zawód tłumacza przysięgłego

Obecnie tłumacz przysięgły jest nader ceniony jak także potrzebny. Z racji tego, że jest to fach szczególny, ponieważ zaufania publicznego, tego człowieka dotyczy szereg spraw, którym musi być wierny.