Menu strony
Gazeta w Irlandii
Język
Słownik, słownictwo

Tłumacz języka rosyjskiego - przyszłościowy zawód

Jeszcze pewien czas temu w Polsce bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Z kolei, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.
Słowniki języków obcych

Zawód tłumacza przysięgłego

Obecnie tłumacz przysięgły jest nader ceniony jak także potrzebny. Z racji tego, że jest to fach szczególny, ponieważ zaufania publicznego, tego człowieka dotyczy szereg spraw, którym musi być wierny.

Czy opłaca się sprowadzić samochód z zagranicy?

Auta są w dzisiejszych czasach niesamowicie tanie. Naturalnie piszę w tym momencie o wozach używanych. Chociaż na nieszczęście samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, ciężko myśleć, że skoro podatki są tak duże, paliwo na naszych stacjach benzynowych będzie należało do tanich.
długopis

Nauka języka obcego najlepszą inwestycją w przyszłość.

Przekładanie tekstu nie opiera się jedynie na przełożeniu wszystkich słów na inny język. W dobrym przekładzie, zachowany jest oryginalny kontekst oraz wszystkie niuanse językowe. Tego rodzaju dokładne przełożenie tekstu na inny język wymaga czasu, oraz doświadczenia ze strony tłumacza. Z uwagi na niedużą liczbę tłumaczy o wysokich kompetencjach, profesjonalne tłumaczenia są droższe od tych oferowanych przez studentów kierunków filologicznych. Wybierając tłumacza, dobrze jest dowiedzieć się jakie posiada certyfikaty językowe, warto też obejrzeć referencje dane przez poprzednich klientów. Ostatecznie, opinii o tłumaczu można poszukać na specjalistycznych forach w Internecie.
książki do nauki ukraińskiego

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów?

Przez mnóstwo lat posiadaliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Nieprzyjemnie zapisał się nam w pamięci język rosyjski, dlatego też mało kto chciał go poznawać. Naturalnie, w poprzednim ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej szkole, od morza, aż po Zakopane. Ale od kiedy zyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo niezaprzeczalnej urody, bardziej kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta postawa na szczęście odchodzi w zapomnienie i dziś wielu młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów ze Wschodu.