Menu strony
Gazeta w Irlandii
Język
książki do nauki ukraińskiego

Dlaczego warto się uczyć języka naszych sąsiadów?

Przez mnóstwo lat mieliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle kojarzył nam się język rosyjski, dlatego też niewiele osób chciało go poznawać. Oczywiście, w dawnym ustroju był to obligatoryjny język obcy w każdej szkole, od morza, aż po Tatry. Ale od kiedy wywalczyliśmy demokrację, język braci Moskali, mimo niezaprzeczalnej urody, bardziej kojarzył nam się z krzywdami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta obsesja na szczęście ulega zmianie i dzisiaj wielu młodych ludzi chce poznać język naszych mocarnych sąsiadów zza wschodniej granicy.
długopis

Nauka języka obcego najlepszą inwestycją w przyszłość.

Tłumaczenie tekstu nie polega tylko na przełożeniu wszystkich słów na inny język. W profesjonalnym tłumaczeniu, zachowany jest oryginalny kontekst oraz różnorodne szczegóły o charakterze językowym. Takie dokładne przetłumaczenie tekstu na inny język wymaga czasu, oraz wysokich kompetencji ze strony tłumacza. Z uwagi na małą ilość tłumaczy o wysokich kompetencjach, profesjonalne tłumaczenia są bardziej kosztowne od tych wykonanych przez studentów kierunków filologicznych. Wybierając tłumacza, dobrze jest skontrolować jakie posiada certyfikaty językowe, warto też sprawdzić referencje dane przez poprzednich klientów. W ostateczności, opinii o tłumaczu poszukuje się na specjalistycznych forach w Internecie.
Słowniki języków obcych

Zawód tłumacza przysięgłego

Obecnie tłumacz przysięgły jest nader ceniony jak także pożądany. Z tego powodu, iż jest to kierunek poważny, gdyż charakteryzuje się zaufaniem publicznym, takiego człowieka obowiązuje mnóstwo spraw, którym musi być wierny.

Czy opłaca się sprowadzić samochód z zagranicy?

Samochody są w dzisiejszych czasach naprawdę tanie. Oczywiście piszę tutaj o samochodach używanych. Chociaż na nieszczęście samo utrzymanie potrafi kosztować krocie. Cóż, trudno sądzić, że skoro podatki są aż tak ogromne, paliwo na polskich stacjach benzynowych będzie tanie.
Słownik, słownictwo

Tłumacz języka rosyjskiego - przyszłościowy zawód

Jeszcze pewien czas temu w Polsce bez entuzjazmu uczyliśmy się języka naszych wschodnich sąsiadów. Było to rzecz jasna spowodowane sytuacją polityczną. Przez to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został prędko znienawidzony, jako język wroga narodowego. Z kolei, to właśnie znajomość rosyjskiego gwarantowała zrobienie wspaniałej kariery w dowolnym państwie Bloku Wschodniego.