Menu strony
Gazeta w Irlandii
Billboard
Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna

Plakaty, które są skonstruowane w formie grafiki i tekstu, ludzkość stosuje już od tysięcy lat. Gdy 20. stuleciu archeolodzy wydostali na światło dzienne zaginione miasto Pompeje, które zostało przysypane przez popioły i rozwalone lawą z wybuchu Wezuwiusza, zauważyli tam szyldy ogłoszeniowe, przypominające aktualne billboardy.
książki

Drukarnia w Krakowie

Reklamy wielkoformatowe, które ustawia się zwykle przy uczęszczanych trasach samochodowych albo popularnych deptakach, charakteryzują się dobrą skutecznością. Niełatwo znaleźć osobę, która nie zobaczy sporego billboardu, postawionego w widocznej lokalizacji. Pamiętaj, że także przekaz ogłoszeniowy zamieszczony na billboardzie powinien czymś się wybijać. Efektywny środek promocyjny powinien przyciągać wzrok, później wzniecać zainteresowanie przechodnia oraz silne uczucia.
Reklama outdoorowa

Zaprezentuj się na billboardach

Jednym z często wykorzystywanych sposobów na reklamowanie konkretnej marki jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o wielkich formatach, wykorzystywane na zewnątrz budynków. Stanowią jeden z bardziej charakterystycznych elementów krajobrazu dużych miast, tak jak neony. billboardy częstoposiadają lampy, dzięki czemu są widoczne również nocą. Ten rodzaj reklamy bywa niezwykle efektywny, z uwagi na wymiary.
Medas-Media

Marketing na billboardzie

Jest to przeważnie bardzo duża tablica afisz z reklamą. Forma nośnika zewnętrznego. Najczęściej pojawiają one w ośrodkach komunikacji i w przestrzeni, w której znajdują się duże skupiska ludzi.Mamy możliwość ujrzeć je tam gdzie jest duża ilość przechodniów. Billboard często instalowany jest także na postojach lub blokach. Billboard coraz częściej ukazuje się w formie elektronicznej, czyli pojawić się w internecie, alternatywnie na Wyświetlaczach czy telebimach.