Menu strony
Gazeta w Irlandii
Billboard
książki

Drukarnia w Krakowie

Przekazy ogłoszeniowe, które ustawia się najczęściej przy zatłoczonych trasach samochodowych albo znanych deptakach, charakteryzują się niezłą skutecznością. Trudno znaleźć przechodnia, który nie zobaczy wielkiego billboardu, zamontowanego w trafnej lokalizacji. Wiedz, że również przekaz reklamowy obecny na billboardzie musi czymś się wyróżniać. Dobry przekaz perswazyjny powinien przyciągać wzrok, później wzbudzać zainteresowanie osoby oraz silniejsze uczucia.
Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna

Przekazy reklamowe, które są zbudowane w formie malowidła i słów, ludzkość używa już od tysięcy lat. Gdy 20. stuleciu badacze odsłonili zaginione miasto Pompeje, które zostało zasypane przez popioły i spalone lawą z wybuchu pobliskiego wulkanu, zauważyli tam plakaty reklamowe, przypominające współczesne billboardy.
Reklama outdoorowa

Zaprezentuj się na billboardach

Jednym z popularnych sposobów na reklamowanie określonej marki jest wykorzystanie billboardów. Są to tablice lub plakaty o wielkich powierzchniach, używane na zewnątrz obiektów. Jest to jeden z bardziej typowych elementów krajobrazu wielkich miast, tak jak neony. billboardy często są wyposażone w oświetlenie, co sprawia, że są widoczne także w nocy. Ten typ reklamy jest bardzo skuteczny, ze względu na wymiary.
Medas-Media

Marketing na billboardzie

Billboard wygląda jak ogromnych rozmiarów tablica afisz z reklamą. Na ogół ten typ reklamy wieszany jest na zewnątrz. Przeważnie montowane są one w ośrodkach komunikacji i w przestrzeni, w której znajdują się duże skupiska ludzi. Zobaczymy je tam gdzie jest duża ilość przechodniów. Billboard może być wywieszony także na postojach lub blokach. Billboard może jednak pojawiać się w charakterze elektronicznym, czyli ukazuje się w sieci, alternatywnie na ekranach telewizorów czy telebimach.